hostgator coupon

Tradycyjnie w czerwcu każdego roku nasze miasto wkracza w radosny okres wakacji trzydniowym Świętem Kielc – „maratonem” imprez i wydarzeń kulturalnych. Koordynatorem tegorocznego Święta, które trwać będzie w dniach 22-24.06.2018 r. jest Muzeum Historii Kielc. Nie jest przypadkiem, że tak „historyczna” instytucja, jaką jest muzeum, otrzymała zadanie koordynowania wysiłków i współpracy licznych instytucji, organizacji, służb, firm i stowarzyszeń w tak istotnym dla naszego kraju 2018 r. Hasłem tegorocznego Święta Kielc jest „Niepodległość! 1918-2018”. Kielczanie oraz goście odwiedzający „gród nad Silnicą” będą mogli wziąć udział w wielu przygotowanych dla nich atrakcjach. Każdy, bez względu na wiek, styl spędzania wolnego czasu, zainteresowania znajdzie ofertę dla siebie.

Całość wydarzeń, zainicjuje Gala wręczenia NAGRÓD ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ ORAZ UPOWSZECHNIANIA I OCHRONY KULTURY ZA ROK 2017. Tuż potem, w ramach piątkowej „Białej Nocy”, swe podwoje otworzą kieleckie instytucje kultury, które zaproszą na koncerty, ekspozycje, spektakle czy plenerowe seanse filmowe. Na Rynku po raz pierwszy odbędzie się „Zameczkowa Noc Kabaretowa”.

Sobota i niedziela to dni poświęcone głównie plenerowym atrakcjom na scenach zlokalizowanych na Rynku, Placu Artystów oraz w Parku. Będą to między innymi festyny rodzinne, koncerty, pokazy taneczne, zajęcia ruchowe i plastyczne, konkursy wiedzy o niepodległości i wiele innych. Na scenach wystąpią między innymi: zespoły ANKH, FOLYA, AVERSJA, TOP ONE, K2, Krzysztof Respondek oraz Tetiana Galitsyna ze swym piaskowym show. Świętowanie zakończy zorganizowany na Rynku koncert „MARGARET”. Dla spragnionych dalszych emocji scena po koncercie zmieni się w strefę kibica, gdzie będzie można zobaczyć zmagania reprezentacji Polski w piłce nożnej z Kolumbią!

Ponadto nie braknie atrakcji w siedzibach instytucji kultury oraz imprez organizowanych poza scenami, jak pokazy kawaleryjskie czy prezentacja współczesnego sprzętu wojskowego w Parku, warsztaty gry w piłkę ręczną, „patriotyczny” przejazd na rolkach, gra terenowa nawiązująca do historii oddziałów Józefa Piłsudskiego, oraz niewielka giełda kolekcjonerska przy ul. Sienkiewicza. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Święta Kielc 2018, którego współorganizacja stała się symbolicznym podsumowaniem dziesięciu lat pracy zespołu Muzeum Historii Kielc na rzecz upowszechniania dziejów i kultury naszego miasta. Życzymy dobrej zabawy!


Dodatkowe linie autobusów

Linia A

Os. Świętokrzyskie - Orląt Lwowskich - Warszawska - Al. IX Wieków Kielc - Paderewskiego - Żytnia.

Pokaż rozkład

Trasa powrotna: Żytnia - Żelazna - Czarnowska - Al. IX Wieków Kielc - Warszawska - Orląt Lwowskich - Os. Świętokrzyskie.

Pokaż rozkład

Linia B

Bukówka - Wojska Polskiego - Wrzosowa - Al. Popiełuszki - Tarnowska - Źródłowa - Al. IX Wieków Kielc - Czarnowska

Pokaż rozkład

Czarnowska - Al. IX Wieków Kielc - Źródłowa - Tarnowska - Al. Popiełuszki - Wrzosowa - Wojska Polskiego - Bukówka

Pokaż rozkład

Linia D

Podklasztorna - Kołłątaja - Jagiellońska - Grunwaldzka - Czarnowska - Al. IX Wieków Kielc.

Pokaż rozkład

Trasa powrotna: Al. IX Wieków Kielc - Czarnowska - Grunwaldzka - Jagiellońska - Krakowska - Podklasztorna.

Pokaż rozkład

Linia E

Os. Ślichowice - Massalskiego - Al. Szajnowicza-Iwanowa - Piekoszowska - Grunwaldzka - Żytnia - Paderewskiego - Al. IX Wieków Kielc.

Pokaż rozkład

Al. IX Wieków Kielc - Paderewskiego - Żytnia - Grunwaldzka - Piekoszowska - Al. Szajnowicza-Iwanowa - Massalskiego - Os. Ślichowice

Pokaż rozkład

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,