W ostatni weekend czerwca Kielce jak zawsze były pełne atrakcji. Hasło tegorocznego Święta Miasta brzmiało - „Kielce w ruchu”.

Od 23 do 25 czerwca w Kielcach, w plenerze, zaprezentowali się zarówno przedstawiciele różnych sportów, jak i kilkanaście szkół tańca. Wiele też działo się w siedzibach kieleckich instytucji. Koordynator - Wzgórze Zamkowe, który wspólnie z Kieleckim Teatrem Tańcem odpowiadał za stronę organizacyjną, zapewnił wiele atrakcji dla mieszkańców i gości.

Święto Kielc rozpoczęła w piątek 23 czerwca tradycyjna „Biała Noc”. Tego dnia wręczone zostały również Nagrody Miasta za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechnianie i Ochronę Kultury. W sobotę, 24 czerwca Święto Kielc zostało oficjalnie rozpoczęte w południe na Rynku oraz w wielu innych miejscach, jak Place - Artystów i Literatów czy Park Miejski do późnego wieczora przygotowano wiele atrakcji. Kielczanie świętowali w miejscach dotychczas nie włączanych do programu, jak Kadzielnia.

Muzyczną gwiazdą Święta Kielc 2017 był zespół T.Love. Wystąpili także raperzy Kękę, Tadek oraz Rover.


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,