Muzeum Historii Kielc

Muzeum Historii Kielc, założone w 2006 r., obchodzi w tym roku 10. rocznicę otwarcia dla publiczności. Mieści się w zabytkowej kamienicy przy ul. Świętego Leonarda 4. Swoją tradycją instytucja sięga początku XX w., gdy w Kielcach powstało Muzeum Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego.

Zapraszamy do zwiedzania stałej wystawy historycznej „Z dziejów Kielc”, wystaw  zmiennych w salach wystaw czasowych, a także wystaw środowiskowych w „Małej Galerii”. Kielczanom proponujemy także wystawy plenerowe, które często można zobaczyć na ulicach naszego miasta. Ponadregionalna tematyka wielu z nich przyczyniła się do ich eksponowania w muzeach i instytucjach kultury w całym kraju.

Poza działalnością wystawienniczą prowadzimy również znaczną aktywność na polu wydawniczym, organizujemy zajęcia edukacyjne, cykle wykładów, koncerty, warsztaty, lekcje muzealne i konferencje naukowe. W muzeum, zgodnie z koncepcją tzw. trzeciego miejsca (obok domu i pracy), spotykają się członkowie wielu stowarzyszeń i środowisk społecznych, jak słuchacze kieleckich Uniwersytetów Trzeciego Wieku, członkowie Świętokrzyskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, Stowarzyszenia „Kielecki Klub Kolekcjonera” czy Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach.

Wszystkiego najlepszego z okazji jubileuszu dziesięciolecia istnienia Muzeum Historii Kielc życzy Dyrektor dr Jan Główka z pracownikami.

 

 

Muzeum Historii Kielc

Świętego Leonarda 4

25-303 KIELCE

 

Sekretariat: 041 340 55 20

Rezerwacja grup: 041 340 55 26, 041 340 55 27

fax. 041 340 55 25

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Muzeum otwarte dla zwiedzających:

 

poniedziałek - muzeum nieczynne

wtorek, czwartek, piątek czynne w godz. 8.00 - 16.00

środa czynne w godz. 8.00 - 17.00

sobota, niedziela czynne w godz. 9.00 - 16.00 (w soboty wstęp na wystawę stałą bezpłatny)

 

www.mhki.kielce.eu


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,