DOM KULTURY „BIAŁOGON” (siedziba DK „Białogon” ul. Pańska 1A oraz park Brzezinki)
16:00 - 20:00
„Biała Noc na Białogonie” - wystawa prac sekcji plastycznej, prezentacje uczestników sekcji muzycznej, gry i zabawy, koncert zespołów muzycznych, konkursy dla dzieci, ścianka wspinaczkowa.

DOM KULTURY „ZAMECZEK” (ul. J. Słowackiego 23)
16:00 - 20:00
„Zameczkowa Akademia Sztuki” - wystawa w „Galerii Art-Styl” prezentująca prace uczestników sekcji plastycznych działających w DK „Zameczek”.
19:00
„Kielce - Moja Mała Ojczyzna” - rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego dotyczącego miejsc związanych z odzyskaniem niepodległości, wręczenie nagród autorom najlepszych prac oraz otwarcie wystawy fotogramów w ramach plenerowej „Galerii na Płocie”.

BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH W KIELCACH (ul. Kapitulna 2)
17:00 - 24:00
Wernisaż połączony z wręczeniem nagród laureatom interdyscyplinarnego konkursu plastycznego województwa świętokrzyskiego „Przedwiośnie 41” oraz otwarcie wystawy dla zwiedzających.

OŚRODEK KULTURY „ZIEMOWIT” (ul. Mieszka I 79)
18:00 - 20:00
„Rodzinny festyn z Ziemkiem” - w „Galerii m” wystawa „Kieleckie miejsca w drodze do niepodległości” prezentowana z przewodnikiem, „Śpiewogranie” - pieśni patriotyczne, konkurs muzyczny, animacje plastyczne.

DOM ŚRODOWISK TWÓRCZYCH PAŁAC TOMASZA ZIELIŃSKIEGO W KIELCACH - GALERIA WSPÓŁCZESNEJ SZTUKI SAKRALNEJ „DOM PRACZKI” (ul. Zamkowa 5/7)
18:00 - 24:00
Zwiedzanie wystawy malarstwa Jana Dziędziory.

ENERGETYCZNE CENTRUM NAUKI KIELECKIEGO PARKU TECHNOLOGICZNEGO (ul. K. Olszewskiego 6)
18:00 - 22:00
„Biała Noc” - zwiedzanie ekspozycji z 28 interaktywnymi urządzeniami do eksperymentowania oraz Energetycznego Ogrodu Doświadczeń, gdzie nauka przeplata się z zabawą i odpoczynkiem.
Wejścia o godz. 18:00, 19:00, 20:00 i 21:00. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod nr tel. 41 278 72 50. Zwiedzanie Energetycznego Ogrodu Doświadczeń bez tur godzinowych i rezerwacji.

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W KIELCACH (ul. Kozia 10A)
18:00 - 19:30
Gitarowo-klawiszowe ,,Rendez-vous” - koncert w wykonaniu uczniów z pracowni gitary, pianina i keybordu z Młodzieżowego Domu Kultury.

CENTRUM GEOEDUKACJI - GEOPARK KIELCE (ul. Daleszycka 21)
19:00 - 23:00
Geologiczna ,,Biała Noc” - zwiedzanie stałej ekspozycji oraz seans w kinie-kapsule 5D.
Ostatnie wejście godzinę przez zamknięciem.

INSTYTUT KULTURY SPOTKANIA I DIALOGU (ul. Planty 7)
19:00 - 24:00
Zwiedzanie wystawy stałej poświęconej ofiarom pogromu kieleckiego oraz wystawy czasowej. Projekcja filmu „Przy Planty 7” poświęconego historii pogromu kieleckiego oraz kieleckiej drodze do pojednania.
Organizator: Stowarzyszenie im. Jana Karskiego

KIELECKIE CENTRUM KULTURY (pl. S. Moniuszki 2B)
19:00-24:00
Wystawa kostiumów z filmów “Lalka” oraz “Rękopis znaleziony w Saragossie” w Galerii „Kostiumeria”. Wystawa jest częścią ekspozycji, która była pokazywana w Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu. Są to odrestaurowane kostiumy ze zbiorów dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych. „Czesałem cały świat” ̶ wystawa poświęcona genialnemu fryzjerowi i artyście Antoniemu Cierplikowskiemu w Galeria Sztuki Współczesnej „Winda”. Projektom fryzur i kapeluszy towarzyszyć będą nakrycia głowy, dzieła znanych scenografów pochodzące ze zbiorów Muzeum Teatralnego w Warszawie.

KIELECKIE CENTRUM KULTURY (scena plenerowa przy pl. S. Moniuszki)
20:30
Koncert zespołu „MAFIA”.

KIELECKI TEATR TAŃCA (pl. S. Moniuszki 2B)
19:00 - 24:00
Wystawa fotografii ze spektakli, zwiedzanie sal baletowych, garderoby, mierzenie strojów artystów.

MUZEUM HISTORII KIELC (ul. Świętego Leonarda 4)
19:00 - 24:00
Zwiedzanie wystawy stałej „Z dziejów Kielc” i ekspozycji czasowej „10 x 10”, zorganizowanej z okazji 10-lecia muzeum.

MUZEUM NARODOWE W KIELCACH:
DAWNY PAŁAC BISKUPÓW KRAKOWSKICH - SANKTUARIUM MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO I OGRÓD WŁOSKI (pl. Zamkowy 1)
19:00-24:00
Zwiedzanie Sanktuarium Marszałka Piłsudskiego, przy wejściu gra historyczna i pokaz filmowy, gra „Znana - Nieznana” - „ćwiczenia z niepodległości” w ogrodzie włoskim.

MUZEUM LAT SZKOLNYCH STEFANA ŻEROMSKIEGO (ul. Jana Pawła II 5)
19:00 - 24:00
Zwiedzanie ekspozycji stałej i wystawy czasowej „Ojczyzna duszy - Stefana Żeromskiego idea regionalizmu”.

MUZEUM DIALOGU KULTUR (Rynek 3)
19:00 - 24:00
Zwiedzanie ekspozycji stałej i wystawy czasowej „Sztuka fotoreportażu - zdjęcia Newshy Tavakolian”.

MUZEUM LAURENSA HAMMONDA (ul. T. Kościuszki 13)
19:00-24:00
„Hammond wieczorową porą” - zwiedzanie ekspozycji z prezentacją brzmienia wybranych modeli organów Hammonda.

MUZEUM WSI KIELECKIEJ - DWOREK LASZCZYKÓW (ul. Jana Pawła II 6)
19:00-24:00
Zwiedzanie ekspozycji w Dworku Laszczyków oraz pokaz filmów muzealnych w kinie plenerowym.

MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY (pl. Wolności 2)
19:00 - 24:00
Zwiedzanie ekspozycji stałej i czasowej. „Minikancelaria sprzed 100 lat” - plenerowy warsztat na dziedzińcu muzeum z możliwością wykonania druków dawnymi metodami. Pokazy taneczne szkoły „Dance Fit”.

WZGÓRZE ZAMKOWE (ul. Zamkowa 3)
18:00 - 19:30
Koncert instrumentalny w wykonaniu dzieci i młodzieży z pracowni skrzypiec, gitary klasycznej i pianina Młodzieżowego Domu Kultury (dziedziniec Wzgórza Zamkowego)
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach

OŚRODEK MYŚLI PATRIOTYCZNEJ I OBYWATELSKIEJ
19:00 - 24:00
Zwiedzanie ekspozycji Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. „Zdjęcie z Marszałkiem i ojcami niepodległości” - fotościanka.
INSTYTUT DIZAJNU
19:00 - 24:00
Zwiedzanie wystawy „Elementarz polskiego dizajnu” w Galerii Głównej Instytutu Dizajnu oraz ekspozycji „Pani Jurek - Psikusy” w przestrzeni Instytutu Dizajnu.

TEATR IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W KIELCACH (przestrzeń przed budynkiem teatru przy ul. H. Sienkiewicza 32 oraz witryny na parterze)
19:00 - 22:00
„Słowo i gest dla Niepodległej” - w teatralnych witrynach aktorzy kieleckiej sceny będą prezentować dzieła literackie powstałe w niepodległej Polsce, młodzież uczestnicząca w warsztatach teatralnych pod opieką aktorów - Beaty Pszenicznej i Dawida Żłobińskiego, przedstawi wiersze najwybitniejszych polskich poetów i wcieli się w postacie związane z polską historią.

TEATR LALKI I AKTORA „KUBUŚ” (ul. Duża 9, mała scena)
20:00
Spektakl „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” - opowieść o „tyciuteńkim” podróżniku, który wyrusza w rejs łodzią z łupiny orzecha, a po drodze spotyka go szereg przygód. Przedstawienie dla rodzin i dzieci od lat 3.
Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek wydawanych na godzinę przed spektaklem w kasie teatru.

DOM ŚRODOWISK TWÓRCZYCH PAŁAC TOMASZA ZIELIŃSKIEGO W KIELCACH(ul. Zamkowa 5, ogród)
21:00
Koncert „W Krainie Łagodności” - „Szukam, szukania mi trzeba…” w wykonaniu „Wolnej Grupy Bukowina” z udziałem zespołu „Wołosatki”.
Wstęp płatny (bilety w cenie 10 zł, w dniu koncertu 20 zł).

RYNEK (scena)
21:00 - 24:00
„Zameczkowa Noc Kabaretowa” - wystąpią kabarety: „Czwarta Fala”, „Weźrzesz”, „Czesuaf”, „Pod Napięciem”.
Organizator: Dom Kultury „Zameczek”

WOJEWÓDZKI DOM KULTURY IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W KIELCACH (ul. ks. P. Ściegiennego 2)
Pierwsza edycja „Tribute Festival”:
18:00
Koncert ,,Half Age" cover band ,,Deep Purple".
20:00
Koncert ,,The Dorsz" cover band ,,The Doors".
Organizatorzy: Stowarzyszenie „Kielce Rockują”, Miasto Kielce

WOJEWÓDZKI DOM KULTURY IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W KIELCACH (dziedziniec przed WDK, ul. ks. P. Ściegiennego 2)
22:00
„Kino na leżakach” - plenerowa projekcja filmowa. Do dyspozycji widzów będzie 300 leżaków oraz gratisowe próbki od sponsorów. Przed seansem konkursy z nagrodami.
Organizator: Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach - Kino „Fenomen”


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,