DOM KULTURY „BIAŁOGON” (siedziba DK „Białogon” ul. Pańska 1A oraz park Brzezinki)
16:00-20:00
„Biała Noc na Białogonie”  ̶  wystawa prac sekcji plastycznej

DOM KULTURY „ZAMECZEK” (ul. J. Słowackiego 23)
16:00-20:00
„Zameczkowa Akademia Sztuki”  ̶  wystawa w „Galerii Art-Styl” prezentująca prace uczestników sekcji plastycznych działających w DK „Zameczek”.
19:00
„Kielce - Moja Mała Ojczyzna”  ̶  rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego dotyczącego miejsc związanych z odzyskaniem niepodległości, wręczenie nagród autorom najlepszych prac oraz otwarcie wystawy fotogramów w ramach plenerowej „Galerii na Płocie”.

BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH W KIELCACH (ul. Kapitulna 2)
17:00-24:00
Wernisaż połączony z wręczeniem nagród laureatom interdyscyplinarnego konkursu plastycznego województwa świętokrzyskiego „Przedwiośnie 41” oraz otwarcie wystawy dla zwiedzających.

OŚRODEK KULTURY „ZIEMOWIT” (ul. Mieszka I 79)
18:00-20:00
„Rodzinny festyn z Ziemkiem”  ̶  w „Galerii m” wystawa „Kieleckie miejsca w drodze do niepodległości” z prezentowana z przewodnikiem.

DOM ŚRODOWISK TWÓRCZYCH PAŁAC TOMASZA ZIELIŃSKIEGO W KIELCACH - GALERIA WSPÓŁCZESNEJ SZTUKI SAKRALNEJ „DOM PRACZKI” (ul. Zamkowa 5/7)
18:00-24:00
Zwiedzanie wystawy malarstwa Jana Dziędziory.

ENERGETYCZNE CENTRUM NAUKI KIELECKIEGO PARKU TECHNOLOGICZNEGO (ul. K. Olszewskiego 6)
18:00-22:00
„Biała Noc” – zwiedzanie ekspozycji Centrum z 28 interaktywnymi urządzeniami do samodzielnego eksperymentowania oraz Energetycznego Ogrodu Doświadczeń, gdzie nauka przeplata się z zabawą, relaksem i odpoczynkiem.
Wejścia o godz. 18:00, 19:00 i 21:00. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod nr tel. 41 278 72 50. Zwiedzanie Energetycznego Ogrodu Doświadczeń bez tur godzinowych oraz rezerwacji.

CENTRUM GEOEDUKACJI - GEOPARK KIELCE (ul. Daleszycka 21)
19:00-23:00
Geologiczna ,,Biała Noc”  ̶  zwiedzanie stałej ekspozycji oraz seans w kinie-kapsule 5D.
Ostatnie wejście na godzinę przez zamknięciem.

INSTYTUT KULTURY SPOTKANIA I DIALOGU (ul. Planty 7)
19:00-24:00
Zwiedzanie wystawy stałej poświęconej ofiarom pogromu kieleckiego oraz wystawy czasowej.
Organizator: Stowarzyszenie im. Jana Karskiego

KIELECKIE CENTRUM KULTURY (pl. S. Moniuszki 2B)
19:00-24:00
Wystawa kostiumów z filmów “Lalka” oraz “Rękopis znaleziony w Saragossie” w Galerii „Kostiumeria”. Wystawa jest częścią ekspozycji, która była pokazywana w Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu. Są to odrestaurowane kostiumy ze zbiorów dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych. „Czesałem cały świat” ̶ wystawa poświęcona genialnemu fryzjerowi i artyście Antoniemu Cierplikowskiemu w Galeria Sztuki Współczesnej „Winda”. Projektom fryzur i kapeluszy towarzyszyć będą nakrycia głowy, dzieła znanych scenografów pochodzące ze zbiorów Muzeum Teatralnego w Warszawie.

KIELECKI TEATR TAŃCA (pl. S. Moniuszki 2B)
19:00-24:00
Wystawa fotografii ze spektakli teatru, możliwość zwiedzania sal baletowych, garderoby, przymierzenia strojów artystów.

MUZEUM HISTORII KIELC (ul. Świętego Leonarda 4)
19:00-24:00
Zwiedzanie wystawy stałej „Z dziejów Kielc” oraz nowo otwartej ekspozycji czasowej „10 x 10”, zorganizowanej z okazji 10-lecia muzeum.

MUZEUM NARODOWE W KIELCACH:
DAWNY PAŁAC BISKUPÓW KRAKOWSKICH - SANKTUARIUM MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO I OGRÓD WŁOSKI (pl. Zamkowy 1)
19:00-24:00
Zwiedzanie Sanktuarium Marszałka Piłsudskiego.
MUZEUM LAT SZKOLNYCH STEFANA ŻEROMSKIEGO (ul. Jana Pawła II 5)
19:00-24:00
Zwiedzanie ekspozycji stałej oraz wystawy czasowej „Ojczyzna duszy – Stefana Żeromskiego idea regionalizmu”.
MUZEUM DIALOGU KULTUR (Rynek 3)
19:00-24:00
Zwiedzanie ekspozycji stałej i wystawy czasowej „Sztuka fotoreportażu ̶ zdjęcia Newshy Tavakolian”.

MUZEUM LAURENSA HAMMONDA (ul. T. Kościuszki 13)
19:00-24:00
„Hammond wieczorową porą”  ̶  nocne zwiedzanie ekspozycji muzeum połączone z prezentacją brzmienia wybranych modeli organów Hammonda.

MUZEUM WSI KIELECKIEJ - DWOREK LASZCZYKÓW (ul. Jana Pawła II 6)
19:00-24:00
Zwiedzanie ekspozycji w Dworku Laszczyków.

MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY (pl. Wolności 2)
19:00-24:00
Zwiedzanie ekspozycji stałej i czasowej muzeum. „Minikancelaria sprzed 100 lat” ̶ na dziedzińcu muzeum odbędzie się plenerowy warsztat z możliwością wykonania własnych druków dawnymi metodami.

WZGÓRZE ZAMKOWE (ul. Zamkowa 3)
OŚRODEK MYŚLI PATRIOTYCZNEJ I OBYWATELSKIEJ
19:00-24:00
Zwiedzanie ekspozycji Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. „Zdjęcie z Marszałkiem i ojcami niepodległości” – fotościanka.
INSTYTUT DIZAJNU
19:00-24:00
Zwiedzanie wystawy „Elementarz polskiego dizajnu” w Galerii Głównej Instytutu Dizajnu oraz ekspozycji „Pani Jurek – Psikusy” w przestrzeni Instytutu Dizajnu.

Organizator


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,