UL. H. SIENKIEWICZA (na odcinku od pomnika H. Sienkiewicza do pl. Literatów)
10:00-17:00
Stoisko promocyjno-edukacyjne Poczty Polskiej
14:00 - 20:00
Festyn dla dzieci na parkingu przed siedzibą Radia eM przy ul. H. Sienkiewicza 2 ̶ liczne konkursy z nagrodami, dmuchany zamek do skakania, basen z kulkami.
Organizator: Radio eM Kielce

PLAC LITERATÓW
10:00-17:00
Stoisko informacyjno-edukacyjne Muzeum Historii Kielc ̶ podczas warsztatów uczestnicy sprawdzą, jak działa prasa graficzna, wykonają samodzielnie odbitkę z herbem miasta. W namiocie z historyczną walizką zapoznają się z przedmiotami z minionych lat. Na najmłodszych będą czekać pamiątkowe znaczki nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania niepodległości i układanie puzzli. Prezentacja części wystawy planszowej „Najkrótsza historia Kielc”.
Organizator: Muzeum Historii Kielc
10:00-17:00
Stoisko informacyjno-edukacyjne Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.
„Kancelaria i druk sprzed 100 lat” – spotkanie z historią niemilitarną związaną z odzyskaniem niepodległości. Uczestnicy dowiedzą się, jak wyglądały listy i dokumenty wysyłane z frontu, jak żołnierze samodzielnie tworzyli karty pocztowe, będą mogli uzyskać pamiątkowe odbitki i druki wykonane dawnymi technikami.
„Ciepło o niepodległości” – możliwość wypisania życzeń lub wykonania rysunków z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Na ich podstawie powstanie „Księga Myśli o Niepodległości”, która zostanie przekazana władzom Kielc jako jeden z elementów obchodów 100-lecia niepodległości.
Organizatorzy: Muzeum Zabawek i Zabawy, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Kielcach
10:00-17:00
Stoisko informacyjno-edukacyjne Archiwum Państwowego w Kielcach – zainteresowani będą mogli zapoznać się z profilem działalności i ofertą edukacyjną archiwum, uzyskać porady w zakresie poszukiwań genealogicznych oraz informację o miejscach przechowywania dokumentacji osobowo-płacowej.
Organizatorzy: Archiwum Państwowe w Kielcach, Świętokrzyskie Towarzystwo Genealogiczne „Świętogen”

PARK MIEJSKI IM. STANISŁAWA STASZICA
13:00-17:30
Stoiska promocyjno-informacyjne: Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień w Kielcach, 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, statyczna wystawa sprzętu wojskowego.
13:00-17:30
Stoisko Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach ̶ prezentacja działań centrum, punkt informacji o potrzebach w zakresie wolontariatu, oferty wyjazdów zagranicznych.
13:00-17:30
„Biwak harcerski” ̶ odwzorowanie prawdziwego obozu harcerskiego, atrakcje w postaci gier sprawnościowych, biegu na orientację, zabawy z chustą klanza.
Okolice stawu parkowego.
Organizator: Chorągiew Kielecka Związku Harcerstwa Polskiego im. Stefana Żeromskiego

Organizator


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,