KIELECKIE CENTRUM KULTURY

Plac Stanisława Moniuszki 2b
21.00-24.00
wejście bezpłatne

Galeria Sztuki Współczesnej Winda
Wystawa Wachlarzy Zabytkowych ze zbiorów Muzeum
Teatralnego w Warszawie

Galeria Kostiumeria
BIŻUTERIA ŚWIATA – wystawa kolekcji Elżbiety Dzikowskiej

WYSTAWA FOTOGRAFII „PANORAMY KIELC” PRZYGOTOWANA PRZEZ TADEUSZA MATUSZAKA
FOYER DUŻEJ SCENY KCK

 


KIELECKI TEATR TAŃCA

Plac Stanisława Moniuszki 2b
20.00-24.00
wejście bezpłatne
Wystawa zdjęć ze spektakli KTT, zwiedzanie miejsc pracy zespołu artystycznego, pracowni krawieckiej, przymierzalni kostiumów


WZGÓRZE ZAMKOWE

ul. Zamkowa 3
18.00-24.00
wejście bezpłatne


OŚRODEK MYŚLI PATRIOTYCZNEJ I OBYWATELSKIEJ

Z LEGIONISTAMI PRZEZ WIEKI – zwiedzanie ekspozycji


INSTYTUT DIZAJNU W KIELCACH

SKUP-HURT- DETAL – wystawa
Instalacja hydroponiczna do bezglebowej uprawy roślin


PARK MIEJSKI

MUSZLA KONCERTOWA
19:30
STUDENCKIE LOVE STORY – musical w wykonaniu
dyplomantów specjalności „Śpiew Estradowy”
Instytutu Edukacji Muzycznej UJK


DOM ŚRODOWISK TWÓRCZYCH

Pałac Tomasz Zielińskiego
ul. Zamkowa 5
21:00
W KRAINIE ŁAGODNOŚCI – koncert Elżbiety Adamiak
i Jerzego Filara – bilety 15 zł

Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej
18:00-24:00
ATLAS BARTKA SĘCZAWY – wystawa rzeźby, wejście bezpłatne


MUZEUM HISTORII KIELC

ul. Leonarda 4
19.00-24.00
wejście bezpłatne


MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY

ul. Kozia 10 A
19:00-23:00
wejście bezpłatne

60x60 – finisaż wystawy
Koncert kameralny uczniów i nauczycieli z MDK
oraz zaproszonych gości.


DOM KULTURY ZAMECZEK

ul. J. Słowackiego 23
18:00-21.00
VIVAT WAKACJE
Wystawa prac sekcji plastycznych w galerii ART-STYL,
19.00 wernisaż wystawy fotogramów i rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Tajemnice pewnej ulicy” w Galerii „Na płocie”
20.00 VIVAT WAKACJE – koncert wokalistów Zameczkowego Studia Piosenki w Sali Kameralnej


OŚRODEK KULTURY ZIEMOWIT

ul. Mieszka 79
18:00-20:00
RODZINNY FESTYN Z ZIEMKIEM
Finisaż wystawy „Kieleckie podwórka” w Galerii „Przystanek Sztuka”, prezentacja prac dzieci z sekcji plastycznej, występy dzieci z sekcji muzycznej i tanecznej, konkursy muzyczne, animacje plastyczne, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Prezent dla Taty”


DOM KULTURY BIAŁOGON

ul. Pańska 1A
17:00-21:00
FESTYN BIAŁA NOC NA BIAŁOGONIE
Gry i zabawy ruchowe dla dzieci i młodzieży
“Wygibasy bez kasy”
19.00Koncert zespołu “Madagaskar”


TEATR im. STEFANA ŻEROMSKIEGO

ul. Sienkiewicza 32
21:00
KROPKA KRESKA, KROPKA KRESKA – spektakl na dziedzińcu teatru, wejście bezpłatne


WOJEWÓDZKI DOM KULTURY

dziedziniec przed WDK
22:00
THE ROLLING STONES OLÉ OLÉ OLÉ! – projekcja filmu
wejście bezpłatne


MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY

Plac Wolności 2
20:00-24:00
wejście bezpłatne


GEOPARK KIELCE

ul. Daleszycka 21
19:00-23:00
wejście bezpłatne
GALERIA ZIEMI – wystawa stała z seansem w kapsule 5D, wirtualna jaskinia


MUZEUM NARODOWE W KIELCACH

19:00-24:00
wejścia bezpłatne


PAŁAC BISKUPÓW KRAKOWSKICH

Plac Zamkowy 1
Osoby w kapeluszach lub innych nakryciach głowy
– wejście bezpłatne


MUZEUM LAT SZKOLNYCH STEFANA ŻEROMSKIEGO

ul. Jana Pawła II 5


MUZEUM DIALOGU KULTUR

Rynek 3


ENERGETYCZNE CENTRUM NAUKI

KIELECKIEGO PARKU TECHNOLOGICZNEGO
ul. Olszewskiego 6
18:00-22:00
wejście bezpłatne
Wystawa „Energia” z projekcją filmu w kinie 3D
– wejścia o godz.: 18:00, 19:00, 20:00, 21:00


MUZEUM WSI KIELECKIEJ

ul. Jana Pawła II 6
19:00-24:00
wejście bezpłatne


MOBIUS STUDIO

ul. Czarnowska 17
19.00-24.00
wejście bezpłatne
Centrum wspinaczkowe


Instytut Kultury Spotkania i Dialogu

18.00-24.00 Bezpłatne zwiedzanie wystawy stałej "Wspomnijcie na minione dni" poświęconej ofiarom pogromu kieleckiego.
18.30-20.50, 22.45-23.30 - Głośne czytanie dwóch niezwykłych tekstów: "Listów z Getta" Hany Golszajd oraz "Pamiętnika" Dawida Rubinowicza, przygotowane przez młodzież.
23.30 Bezpłatny pokaz filmu "Przy Planty 7/9" o kieleckiej drodze do przyjęcia prawdy o pogromie i do pojednania.

 


Dodatkowe linie autobusów

Linia A

Os. Świętokrzyskie - Orląt Lwowskich - Warszawska - Al. IX Wieków Kielc - Paderewskiego - Żytnia.

Trasa powrotna: Żytnia - Żelazna - Czarnowska - Al. IX Wieków Kielc - Warszawska - Orląt Lwowskich - Os. Świętokrzyskie.

Pokaż rozkład

Linia B

Bukówka - Wojska Polskiego - Wrzosowa - Al. Popiełuszki - Tarnowska - Źródłowa - Al. IX Wieków Kielc - Czarnowska

Trasa powrotna w odwrotnej kolejności
.

Pokaż rozkład

Linia D

Podklasztorna - Kołłątaja - Jagiellońska - Grunwaldzka - Czarnowska - Al. IX Wieków Kielc.

Trasa powrotna: Al. IX Wieków Kielc - Czarnowska - Grunwaldzka - Jagiellońska - Krakowska - Podklasztorna.

Pokaż rozkład

Linia E

Os. Ślichowice - Massalskiego - Al. Szajnowicza-Iwanowa - Piekoszowska - Grunwaldzka - Żytnia - Paderewskiego - Al. IX Wieków Kielc.

Trasa powrotna w odwrotnej kolejności.

Pokaż rozkład