RYNEK - scena główna

12:00-18:00
KIELCE W RUCHU – ROZTAŃCZONY RYNEK
Prezentacja dorobku artystycznego kieleckich klubów i szkół tańca połączona z animacjami dla publiczności i lekcjami tańca

12:00 Zameczkowa Szkoła Tańca (Dom Kultury Zameczek)
12:15 Szkoła Tańca „Dance”
12:40 Studio Tańca i Akrobatyki „Trzpioty”
12:50 Collage dance studio Kamila Drezno
13:00 Szkoła Tańca i Akrobatyki „Evena”
13:10 Formacja Taneczna ZgAg
13:30 Studio Tańca Verso
14:00 Szkoła Tańca CHA CHA
14:30 Perfecta Dance Academy
14:50 Zespół inscenizacji tanecznych Emka Dance (WDK Kielce), Renesme
15:10 Szkoła Tańca Kieleckiego Teatru Tańca
15:40 Szkoła tańca Go4Dance
16:00 Lekcja tańca dla kielczan
16:20 Fitmania dance
16:30 My Way Pole Dance Studio
16:45 Świętokrzyski Klub Tańca Sportowego Jump
16:50 Szkoła Tańca Charleston (WDK Kielce)
17:00 Milonga – tango na Rynku
17:30 Flash Mob
18:00 Kielecki Teatr Tańca: „Stymulacja ciała – dance” , „Alicja w krainie czarów” fagment.
organizator: Kielecki Teatr Tańca

19:00 koncert zespołu Babylon Raus (www.babylonraus.pl)

20:00
T.LOVE – koncert
organizator: Wzgórze Zamkowe i Kielecki Teatr Tańca


PLAC LITERATÓW
10:00-16:00
BILARD NA SIENKIEWCE – instruktaż gry w bilard
10:00-17:00
OTWARTY MARATON ROWEROWY – rowery stacjonarne
obowiązują zapisy w klubie FitMania
12:00-18:00
SPORTY KONTAKTOWE NA RING!
Pokazowe walki zawodników z kieleckich klubów sportów walki, walki sparingowe, pokaz podstawowych technik sztuk walki zawodników Kieleckiego Klubu Sportowego Karate, Klincz, Copacabana


PLAC WOLNOŚCI

organizator: Stowarzyszenie 3x3
10:00-19:00
TURNIEJ STREETBALL – koszykówka uliczna 3X3 dla młodzieży i dorosłych: kategorie U16, U14, U12, U11, rodzinna,
koszykówka na wózkach.
8:15 weryfikacja zespołów
9:50 otwarcie turnieju
10:00-16:00 rozgrywki grupowe
16:05-17:15 koszykarskie pokazy i konkursy
– pościgowy konkurs rzutów wolnych,
konkurs rzutów za 3 punkty, pokaz wsadów
17:15-17:45 ćwierćfinały, półfinały
17:50-18:50 finały


PLAC ARTYSTÓW

organizator: Dom Kultury Zameczek
13:00-19:00
Z ZAMECZKIEM W RYTMIE LATA
13:00-15:45
ZAMECZKOWE STUDIO PIOSENKI AT I AW
Prezentacje laureatów ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali: Zameczkowej Szkoły Tańca – taniec towarzyski
i nowoczesny, Formacji Broken Glass 2 – break dance,
Formacji Broken Glass – break dance,
nauka tańca, konkursy
15:45-17:30
SCENA DLA CIEBIE – 2017 NA BIS
Występy laureatów 19-ej edycji festiwalu
17:30-17:40
SZKOŁA TAŃCA BRZUCHA Anety Sobierajskiej
Prezentacja i nauka tańca brzucha
17.40-18.00
Koncert Klaudii Błaszczyk
Llaureatka ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali oraz uczestniczki programu telewizyjnego TVP2 „Bitwa na głosy”

18.00-19.00
ANKH – koncert


PARK MIEJSKI

10:00-19.00
ROWERY WODNE NA ZALEWIE


OKOLICE PTASZARNI

10:00-15:00
SPLECENI!
Wiklinowy trening funkcjonalny – wspólne plecenie siedzisk
w Parku Miejskim z wierzbowych pędów i sznurków
MUSZLA KONCERTOWA
13:00-19:00
SPOTKAJMY SIĘ W PARKU – prezentacje muzyczne i koncerty
13:00-13:15
Stowarzyszenie Działań Twórczych Rozwoju “Nawigacja”
Występy wokalne podopiecznych stowarzyszenia oraz Fundacji “Szansa dla Niewidomych”
13:15-13:45
Szkoła Muzyczna Casio: „Na rockowo młodzieżowo”
Próba generalna do akcji “Największy Zespół Rockowy”
13:45-15:00
Stowarzyszenie “Nadzieja Rodzinie”
Koncert „Uwaga! Wolna Strefa!”
15:00-15:45
ZHP Chorągiew Kielecka
Koncert “Zapraszamy na Festiwal Harcerski
– Kielce 2017”
15:45-16:30
Stowarzyszenie Działań Twórczych Rozwoju „Nawigacja”
Koncert zespołu “Zmiana Czasu”
16:30-17.00
Dom Środowisk Twórczych Pałac Tomasza Zielińskiego
Koncert zespołu „Dzieci Zielińskiego”
17:00-17.45
Koncert kapeli Stefana Wyczyńskiego z Lubczy
18:00-19:00
Koncert zespołu country „U Ojca”


POZA SCENĄ

10:00-17:00
MIASTECZKO ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH
Prezentacja Stowarzyszeń i Fundacji, które mają siedzibe
na terenie Kielc
09:00-16:00
ARCHIWUM W PIGUŁCE
Stoisko informacyjne. Wystawa dotycząca sportu na Kielecczyźnie, archiwalia przechowywane w zasobie Archiwum Państwowego w Kielcach
DAWNA REKREACJA
Dawne miasteczko namiotowe ze sprzętemi obyczajami turystycznymi sprzed lat.
Namiot z materiałami promocyjnymi Muzeum Historii Kielc. Wystawa o historii sportu w Kielcach
Prezentacja grup twórczych stowarzyszeń społecznych
Wystawa prac malarskich Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach
Wystawa prac członków Sekcji Fotograficznej Świętokrzyskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku
Występy zespołów wokalnych kieleckich Uniwersytetów Trzeciego Wieku

12:00-18:00

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kielcach
Ciepłownicze krzyżówki, labirynty, guizy dla dzieci oraz gorący poczęstunek i pełna wiedza o Przyjaznym cieple dla Kielc dla dorosłych.


KADZIELNIA

11:00-17:00
WSPINACZKA DLA KAŻDEGO – możliwość spróbowania wspinaczki w skałach na profesjonalnym sprzęcie
i pod okiem doświadczonych instruktorów, grill
11:00-16:00
POKAZY JEŹDZIECKIE – darmowe przejażdżki,
konkursy i zabawy


GEOPARK oraz TLEN FITNESS KLUB

12:00-18:00
ZŁAP ODDECH NA WIETRZNI
Zajęcia pilates i ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, wykład fizjoterapeuty, a dla młodszych – zajęcia o tematyce botanicznej
Możliwość konsultacji z dietetykiem i fizjoterapeutą
Interaktywna gra terenowa po Galerii Ziemi


MUZEUM NARODOWE W KIELCACH

12:00
NIEDZIELA W MUZEUM – wykład z prezentacją dotyczący
dynamiki zmian w historii nakryć głowy oraz zwiedzanie
wystawy czasowej Kapelusze z głów!


KIELECKIE CENTRUM KULTURY

MAŁA SCENA KCK

19:30
„ANTYGONA W NOWYM JORKU”
STOWARZYSZENIE „ZARAŻĘ CIĘ BOGIEM”

SCENA PLENEROWA PRZY KIELECKIM CENTRUM KULTURY

21:00
KONCERT „OBLICZA” – RECITAL MARKA TERCZA

16:00 – 21:00
WYSTAWA FOTOGRAFII „PANORAMY KIELC” PRZYGOTOWANA PRZEZ TADEUSZA MATUSZAKA FOYER DUŻEJ SCENY KCK

Galeria Sztuki Współczesnej Winda
16:00-21:00
WYSTAWA WACHLARZY ZABYTKOWYCH ze zbiorów Muzeum Teatralnego w Warszawie
Galeria Kostiumeria
16:00-21:00
BIŻUTERIA ŚWIATA – kolekcja Elżbiety Dzikowskiej


TEATR LALKI i AKTORA KUBUŚ

16:00-21:00
LATAJĄCY DYWAN TEATRALNY
Na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego, ul. Zamkowa 3
– warsztaty cyrkowe czyli niebanalne umiejętności teatralno-cyrkowe w wykonaniu aktorów teatru „Kubuś”


DOM ŚRODOWISK TWÓRCZYCH

Pałacyk T. Zielińskiego
20:00
NAJPIĘKNIEJSZE DUETY OPERETKOWE
Koncert muzyki klasycznej w Ogrodzie DŚT,
wystąpią: Renata Drozd, Jakub Oczkowski, Strauss Ensamble


Dodatkowe linie autobusów

Linia A

Os. Świętokrzyskie - Orląt Lwowskich - Warszawska - Al. IX Wieków Kielc - Paderewskiego - Żytnia.

Trasa powrotna: Żytnia - Żelazna - Czarnowska - Al. IX Wieków Kielc - Warszawska - Orląt Lwowskich - Os. Świętokrzyskie.

Pokaż rozkład

Linia B

Bukówka - Wojska Polskiego - Wrzosowa - Al. Popiełuszki - Tarnowska - Źródłowa - Al. IX Wieków Kielc - Czarnowska

Trasa powrotna w odwrotnej kolejności
.

Pokaż rozkład

Linia D

Podklasztorna - Kołłątaja - Jagiellońska - Grunwaldzka - Czarnowska - Al. IX Wieków Kielc.

Trasa powrotna: Al. IX Wieków Kielc - Czarnowska - Grunwaldzka - Jagiellońska - Krakowska - Podklasztorna.

Pokaż rozkład

Linia E

Os. Ślichowice - Massalskiego - Al. Szajnowicza-Iwanowa - Piekoszowska - Grunwaldzka - Żytnia - Paderewskiego - Al. IX Wieków Kielc.

Trasa powrotna w odwrotnej kolejności.

Pokaż rozkład